Kardiologická vyšetření

Poskytujeme tato vyšetření:

Klinické vyšetření

Echo vyšetření

Spočívá v odebrání anamnézy k danému problému, fyzikálnímu zhodnocení, natočení a zhodnocení ekg, závěr pro odesílajícího lékaře.

Echo vyšetření

Echo vyšetření

zobrazovací metoda k posouzení anatomického stavu srdce, funkce komor, diagnostice chlopenních vad vrozených či získaných, zkratů atd.

Ergometrie

Ergometrie

Záznam ekg a TK při stupňující se zátěži, pomáhá diagnostikovat např. dosud skryté onemocnění srdečních tepen.

Rada: pokud jste na toto vyšetření objednáni, je dobré je absovovat cca po 2 hod od posledního jídla, s sebou tenisky ev. sportovní úbor, v které budete na kole šlapat + ručník.

EKG monitoring

EKG monitoring

využití najde zejména při detekcí arytmií, které se vyskytují sporadicky a které se nedaří zachytit klasickým 24-hodinovým holterovským monitorováním EKG. Pacient má záznamník u sebe a při potížích jednoduchým přiložením v dlani je zaznamenám několikavteřinový záznam EKG.

Holter EKG

Holter EKG

Poskytuje 24 až 48-mi hodinový ambulantní záznam ekg křivky ve 3 svodech, umožnuje diagnostikovat většinu poruch rytmu. Rada: vhodné přijít na vyšetření ve volnější halence či triku bez výstřihu, pod kterém budou schovány nalepovací elektrody.

Holter TK

Holter EKG

Spočívá v pravidelném měření TK po dobu 24 hodin v předem nastavených intervalech. Slouží k diagnostice hypertenze, pokud nestačí standartní měření TK tonometrem.Rada: vhodné je si na tento den zajistit klidnější /sedavý/ program, měření při zátěži by závěrečné hodnocení zkreslilo.

Aktuálně:

Plánujeme do budoucna provádět preventivní vyšetření na zjištění kardiovaskulárního rizika (laboratorní screening rizikových faktorů aterosklerózy, kardiologické fyzikální vyšetření, ekg, ev. zátěžové testy, echokardiografie atd.) nehrazené ze zdravotního pojištění.

Smluvní pojišťovny:

  • 111 Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • 201 Vojenská zdravotní pojišťovna
  • 205 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • 207 Oborová zdravotní pojišťovna bank a pojišťoven
  • 211 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR